Природни растителни екстракти
состојки на храната
Напредна опрема и технологија

ЗА НАС

Xi'an Demeter Biotech Co., Ltd.

Xi'an Demeter Biotech Co., Ltd., лоцирана во градот Ксиан, провинцијата Шанкси, Кина, е специјализирана за истражување и развој, производство и продажба на растителни екстракти, прехранбени адитиви, API и козметички суровини од 2008 година. Demeter Biotech го освои задоволството на домашните и странските клиенти со напредни научни истражувања, модерен менаџмент, одлична продажба и добри способности по продажбата.

ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕ
 • за-компанија
 • за-опрема
 • за-опрема
 • за-R&D
 • за-магацин
за-компанија
за-опрема
за-опрема
за-R&D
за-магацин
abvideo_control

Зошто да не изберете нас?

 • Сертифициран
  производителот

  Во согласност со фабричкиот стандард GMP, органските сертификати на ЕУ, органските сертификати на USDA, сертификатите на FDA и сертификатите ISO9001.

 • 10 години +
  извозни искуства

  Demeter е извезен во 50 земји + низ целиот свет од 2008 година.

 • Одлично
  Услуги

  1 час одговор, 24-часовна повратна информација, 7*24 услуга.

Класификација на производи

Xi'an Demeter Biotech Co., Ltd., е специјализирана за истражување и развој, производство и продажба на растителни екстракти, прехранбени адитиви, API и козметички суровини.

 • Растителни екстракти
  Растителни екстракти

  Растителни екстракти

  Опуштете се и спиете, го зајакнува имунитетот, антиоксиданс, антимикробно и антивирусно, губење на тежината, здравје и меморија на Брајан, здравје на очите и видот, машки и женски подобрувач.
 • Козметички состојки
  Козметички состојки

  Козметички состојки

  Чиста, заштитете ја кожата, убавина, суплементи за исхрана на кожата, пеги и акни, третман, модификација на убавината, антиоксиданс, белење, против стареење, пилинг.
 • Состојки за храна
  Состојки за храна

  Состојки за храна

  Додатоци на хранливи материи, амино киселини, витамини, минерали, природен прав од овошје и зеленчук, пигменти, засладувачи, протеаза, пробиотици.
 • API
  API

  API

  Усогласете се со GMP стандардот и ISO9001, напредна опрема и технологија, строго управување со производите, силен истражувачки тим.
дното_икона

Топли производи

Сценарио за апликација

 • Козметички состојки

  Козметички состојки

  Суровината на козметичката состојка е 100% природна.се користи за избелување, пеги и акни, антиоксиданс, анти-стареење, пилинг, чистење, заштита на кожата итн.

 • Растителни екстракти

  Растителни екстракти

  Сите растителни екстракти се 100% природни.широко се користи во фармацевтски производи, храна, здравствени додатоци, козметика, пијалоци, природен пигмент итн.

API

API

Во контролата на квалитетот, ние строго ги следиме барањата на стандардот ISO9001 и GMP.ние се осигуруваме дека сите производи се одлични по квалитет и стабилност.

API
Состојки за храна

Состојки за храна

Нашите прехранбени состојки се главно во додатоците на хранливи материи, како што се амино киселини, витамини, минерали и природен прав од овошје и зеленчук, пигменти, засладувачи, протеаза, пробиотици итн.

Состојки за храна
news_left_img

Центар за вести

 • 05
  2023-12
  а

  Кои се придобивките од ензимскиот прав од папаин?

  Xi'an Demeter Biotech Co., Ltd. се наоѓа во Ксиан, провинцијата Шанкси, Кина.Од 2008 година е специјализирана за истражување, развој, производство и продажба на растителни екстракти, ...

  Прикажиnews_view_more
 • 04
  2023-12
  асд

  За што се користи прашокот за екстракт од корен од Maca?

  Ви го претставуваме Maca Root Extract Powder, моќен и разновиден додаток кој ви го донесе Xi'an Demeter Biotech Co., Ltd. Прашокот за екстракт од корен од Maca е изведен од растението Мака, кое е н...

  Прикажиnews_view_more
 • 03
  2023-12
  асд

  За што се користи прашокот од екстракт од семе од грозје?

  Прашокот со екстракт од семе од грозје, природна состојка богата со OPC и Procyanidins b2, се здоби со популарност во различни индустрии поради бројните здравствени придобивки.Извлечена од семки од грозје, оваа моќ...

  Прикажиnews_view_more